Надання консультацій 24/7

Диплоїдна слива або змінюємо уявлення про аличу

05.08.2020

Зазвичай, коли пропонуєш придбати саджанець аличі - на обличчі покупців з'являється кислий вираз. Всі одразу згадують про дрібні кислі плоди звичайної жовтоплідної аличі, яка росте повсюди. Насправді далі піде мова про виведену селекціонерами крупноплідну аличу, або як її ще називають, - диплоїдну сливу. Назва «диплоїдна слива» порівняно нова, тому не всі розуміють, що вона собою являє.

Диплоїдна слива є результатом схрещення аличі та сливи (має подвійний набір хромосом), характеризується кращими зовнішніми і смаковими якостями, більш урожайна і витривала до різних погодних аномалій, більш стійка до ураження шкідниками і хворобами. Плоди за розміром часто набагато більші від звичайних слив, досягаючи ваги 100 і навіть 150 грам. Мають приємний аромат, низький вміст кислоти, підвищений вміст цукрів, тому за смаком більш близькі до персиків і нектаринів.

Переваги вирощування диплоїдної сливи (крупноплідної аличі) очевидні:

  • Невибаглива до умов вирощування
  • Стійкість до хвороб і шкідників (за моїми спостереженнями майже не вражається моніліозом)
  • Щорічне стабільне плодоношення
  • Висока морозо- та посухостійкість
  • Розмір і смак плодів

Сьогодні диплоїдна слива набирає все більшої популярності, а тому змінюйте свої уявлення про аличу і без вагань садіть у своєму саду.

Алича сорт "Тетяна" (серпень 2020)
Алича сорт "Тетяна" (серпень 2020)
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати