Догляд за садом взимку

15.01.2021

Клімат України за останнє десятиліття зазнав суттєвих змін: різкі перепади температури в будь-яку пору року, малосніжні зими, весняні посухи, надмірна кількість опадів в першій половині літа. Все це впливає на ріст і плодоношення дерев, які не можуть повністю адаптуватися до таких погодних явищ. Тому садівники повинні використовувати всі можливості надані природою, щоб допомогти деревам в саду.

Якщо надворі випало трохи снігу, то цим варто скористатися. Не всі пам'ятають про такий агротехнічний прийом як нагромадження снігу довкола дерев, а даремно. Адже 1 кг снігу - це майже 1 літр талої води, яка є відмінним добривом, що містить азот і фосфор.

Нагромадження снігу довкола дерев і кущів:
- зберігає ґрунт від вітрової зимової ерозії;
- запобігає підмерзанню коріння (1 см снігового покриву підвищує температуру ґрунту на 1 градус);
- внаслідок кращого зволоження ґрунту, допомагає деревам легше перенести сильні весняні вітри;
- дозволяє збільшити врожай у 1,5-2 рази.

Пам'ятайте, що сніг довкола дерев ущільнювати (утоптувати) не потрібно! Пухкий шар снігу краще зберігає тепло і тане у відповідності з температурним режимом природного середовища - не спричиняючи підпрівання кореневої шийки таких дерев як вишня, абрикос, чорноплідна горобина.

Оптимальна висота снігового покриву для різних дерев буде не однаковою: яблуня, груша, обліпиха - до 1,2 м, кісточкові (вишня, черешня, абрикос, слива) - до 1 м.