Літня окуліровка: чи варто поспішати?

14.08.2019

Найефективнішим методом щеплення, за моїми спостереженнями, є літня окуліровка. Переваги цього методу очевидні: достатньо лише одного черенка для здійснення 5-10 прививок, підщепа зазнає найменш можливого травмування, міцність зрощення у місці щеплення, достатньо тривалий період (понад місяць), протягом якого можна проводити прививку.

В садівників-початківців часто виникає запитання: коли слід проводити літню окуліровку? Більшість інтернет-ресурсів рекомендує здійснювати окуліровку в кінці липня - на початку серпня. А що ж показує практика?

Звичайно, окулірувати підщепу в цей період можна, але не завжди це виправдано, адже можна зіштовхнутися із рядом проблем, а саме:
- в період інтенсивного потовщення підщепи (серпень-вересень) можливе випирання бруньок;
- пагони не всіх сортів визрівають на цей час;
- підщепа не завжди доростає до стандартного для окуліровки розміру;
- деякі сорти (особливо при теплій вологій осені) можуть прорости, зацвісти і навіть заплодоносити (трапляються і такі випадки).

Відтак оптимальним періодом для літньої окуліровки є друга половина серпня. В цей час у дерев триває друга фаза росту, що сприятиме швидкому приживанню окулірованих бруньок. Хоча денний температурний максимум йде на спад, не варто забувати, що окуліровку рекомендується проводити вранці (після висихання роси) та ввечері (після 17:00), витрачаючи на одну прививку не більше декількох хвилин.

Окулірована підщепа
Окулірована підщепа