Коли і як щепити шовковицю

20.09.2018

На відміну від Київщини в Тернопільській області шовковиця не є такою поширеною. Натрапити на шовковицю в присадибних ділянках, балках, полях чи лісосмугах досить важко. Тому для висадки у своєму саду привозив дикорослі саджанці з Києва, маючи намір згодом їх пощепити.

Вперше спробував щепити шовковицю у 2011 році методом за кору в кроні старого, але ще досить потужного за ростом дерева. Черенків невідомого сорту, схожого на Чорний принц, нарізав у Ботанічному саду. З 10 прививок прийнялась лише одна. Проте, вже на третій рік результатом прививки була розгалужена гілка з плодами, довжиною до 2 метрів.

Однак наступні етапи щеплення були безуспішними. Щоб досягти позитивного результату змінював терміни прививок, методи їх виконання, використовував різноманітні сорти шовковиці.

Моя наполегливість принесла 100% результат лише у 2017 році. В чому його складові - читайте далі.

Черенки (у моєму випадку - це сорт Чорний принц) були заготовлені на початку березня, тож бруньки перебували у стані повного спокою. Зберігав їх у погребі, наполовину прикопаними у вологий пісок.

Варто зазначити, що кожен метод щеплення має свої переваги і недоліки. Перші 6 прививок на дво- та трирічних підщепах зробив методом покращеної копуліровки в декілька етапів: по два щеплення - 15 квітня, 1 та 8 травня.

За порадою досвідченого садівника, всі прививки огорнув поліетиленовими пакетами, попередньо змочивши їх із середини. Таким чином, був досягнутий ефект парника.

Заради експерименту на одній із підщеп нижче місця копуліровки зробив весняну окуліровку методом в приклад (фото).

Результат був вражаючим - усі живці пішли в ріст. Найдовше стояли на місці ті, що були прищеплені 15 квітня. Активно пішла в ріст і окулірована брунька. Отже, можна зробити висновок, що поспішати із весняним щепленням шовковиці не варто. Для різних плодових дерев терміни щеплення не є однаковими.

2 червня зробив ще два пробні щеплення покращеною копуліровкою з одяганням поліетиленових пакетів. На підщепах в цей час було вже велике зелене листя, а температура повітря вдень сягала близько +22 +25. Результат був також позитивний, проте пагони виросли менші в порівнянні з прививками зробленими в травні.

Таким чином, щеплення шовковиці краще здійснювати методом покращеної копуліровки в значно пізніші терміни, ніж інших плодових дерев (оптимальна пора - травень). Для досягнення максимального результату варто забезпечити ефект парника, одягнувши на привиті черенки поліетиленові пакети. 

Крім цього, необхідно вчасно заготовляти і правильно зберігати черенки, не допускаючи їх висихання чи передчасного пробудження бруньок.  

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати