Захист саду від хвороб і шкідників: чим і коли обробляти

11.12.2023

Весною публікував схему планових обробок саду протягом року для захисту від шкідників і хвороб. Багатьом цікаво, наскільки «оброблені» яблука та інші плоди у Саду Остапчука Сергія. Отож, публікую звіт про обробку своїх дерев у 2023 році.

Ще одне питання: наскільки були ефективними ці обробки? Щодо їх необхідності переконувати не буду, бо очевидно, що кожна обробка була викликана певною проблемою у саду і мала свою ціль.

Обробка Залізним купоросом не дала того результату, що очікував, бо частина лишайників все ж не були знищені. Однак, загальний ефект був позитивним.

Найбільший ефект мала обробка інсектицидом Жук АТО. ЇЇ результат можна було оцінити при зборі яблук: в порівнянні з попередніми роками, у 2023 році частка червивих плодів була менше 5%. Якщо не обробити яблуні одразу після цвітіння, наступні обробки не зможуть запобігти розвитку личинок плодожерки. Чому був обраний саме цей препарат? Бо він добре зарекомендував себе у боротьбі проти яблуневої щитівки, а саме з цим шкідником я боровся на кількох деревах цієї весни.

Ефективність обробки Скором цього року була нижчою через аномальні погодні умови для цього періоду. Тому, з врахуванням цього, претензій до самого препарату немає.

Ще один виклик для мене цього року – галовий кліщ на грушах. Не всі препарати підходять для боротьби з цим шкідником. Обраний мною Санмайн не дав 100% результату, а тому були потрібні додаткові обробки. На диво, дуже ефективно знищує кліщів Актеллік, хоча придбав не оригінальний препарат від Сингенти, а розчин в ампулах.

Кілька слів про Офлоксацин. Це антибіотик, який часто приймають люди проти бактеріальних інфекцій. Однак, його також можна застосовувати для обробки дерев, але його дія триває до першого дощу. Свій короткочасний ефект він дає, і тому використовував для боротьби з бактеріальним опіком груші.

Обробка Топазом вже через 7 днів показує позитивні результати, тому використовувати інший препарат проти борошнистої роси, на мій погляд, не має потреби.

Окремо скажу про обробку розчином йоду від плодової гнилі. Робив цього року це вперше за принципом «якщо не допоможе, то точно не пошкодить», бо такий рецепт дуже розрекламували ЗМІ. За моїми спостереженнями, така обробка має сенс і дає позитивний результат – темпи поширення плодової гнилі на моїх деревах знизилися. Хоча на це могли вплинути й інші фактори, наприклад, та ж погода.

В кінці осені варто обробити дерева розчином карбаміду і мідного купоросу, таким чином, досягнете трьох цілей: профілактика хвороб і шкідників та підживлення дерев.

Ще одна порада з власного досвіду: коли проводжу обробку Актарою, Актелліком чи іншим інсектицидом, то залишаю 2 літри розчину і зберігаю його протягом сезону. Чому? Бо всім знайома проблема, коли тля вражає молоді пагони. Обробляти все дерево кожних два тижні немає сенсу. Тому коли оглядаю дерева, то ношу з собою ручний оприскувач на 2 л, і при потребі обробляю лише верхівки вражених тлею молодих пагонів. Це зручно, ефективно, економно, і головне - усуває потребу проводити суцільну обробку дерева.

Таким чином, намагаюся проводити той мінімум обробок, що забезпечує захист дерев від хвороб і шкідників, а також допустиму для власного вживання якість плодів. Кожного року експериментую і змінюю препарати, щоб уникнути резистентності та забезпечити їх високу ефективність!

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати