Одним із етапів комплексної підготовки саду до зими є обприскування препаратами, які здатні знешкодити спори хвороб і личинки шкідників, які зимують на/в корі плодових дерев. Таку обробку зазвичай проводять у листопаді, коли листя вже облетіло.

Поради садівника
На етапі закладки саду виникає багато питань, однозначну відповідь на які знайти досить важко. Згодом проблем стає ще більше: щеплення, обрізка, захист від шкідників та хвороб, підживлення. Тому ділюся власним багаторічним досвідом, який допоможе краще розібратись у різних аспектах садівництва.
За несприятливих умов (наприклад, тривала засуха) яблуня скидає частину врожаю – ще незрілі плоди починають обсипатися. Зібрані або ж зірвані незрілі плоди довго зберігатися не будуть та й мають задовільний смак. Що ж робити з деревом, щоб зберегти врожай, а також з незрілими плодами, які вже обсипалися?
Цього року пропоную більше черенків цікавих сортів із нового колекційного саду, які можете замовляти вже зараз, щоб підготуватися до весняного щеплення.
Весною публікував схему планових обробок саду протягом року для захисту від шкідників і хвороб. Багатьом цікаво, наскільки «оброблені» яблука та інші плоди у Саду Остапчука Сергія. Отож, публікую звіт про обробку своїх дерев у 2023 році.
Оцінюємо ефективність секатора для прививки
З наближенням весни актуалізується питання щеплення дерев, однак, не кожен вміє його здійснювати. Щеплення як окрема послуга не є поширеною, тому важко знайти хорошого фахівця в цій сфері. Натомість в інтернеті широко рекламують і пропонують секатор для прививки. Чи справді він ефективний і вартий уваги - будемо розбиратися разом.
Черенки (живці) плодових культур для весняного щеплення:
- мінімальне замовлення від 70 грн.
- відправка Новою поштою / Укрпоштою, оплата після отримання посилки.
Черенки (живці) плодових дерев для весняного щеплення:
- довжина від 30 до 50 см,
- товщина від 0,5 до 1,5 см.
Якщо ви збираєтеся закладати новий сад, перш за все, потрібно скласти план розміщення дерев і кущів, підібрати перспективні сорти, адже площі садових ділянок обмежені. Всі плодові та ягідні культури - багаторічні рослини, тому допущені при посадці помилки доведеться виправляти з великою витратою часу, сил і коштів.
Догляд за садом взимку
Клімат України за останнє десятиліття зазнав суттєвих змін: різкі перепади температури в будь-яку пору року, малосніжні зими, весняні посухи, надмірна кількість опадів в першій половині літа. Все це впливає на ріст і плодоношення дерев, які не можуть повністю адаптуватися до таких погодних явищ. Тому садівники повинні використовувати всі можливості...
Підготовка посадкової ями
Посадили дерево, а воно погано росте?! Однією з головних причин такої ситуації є неналежна підготовка посадкової ями. Саме так! Ви повинні не просто посадити дерево, а закласти йому запас поживних речовин для успішного старту, сильного росту і плодоношення.