Блог садівника

На етапі закладки саду виникає багато питань, однозначну відповідь на які знайти досить важко. Згодом коло проблем значно розширюється: щеплення, обрізка, боротьба із шкідниками та хворобами, підживлення. Тому ділюся власним багаторічним досвідом, який допоможе краще розібратись у різних аспектах садівництва. 

Найчастіше, щоб закласти сад, ми йдемо на базар чи в садовий центр і купляємо готові саджанці. Це просто і зручно, але не завжди дешево. Крім того, коли дерева почнуть родити може виявитися пересорт, а відтак і прийти розчарування з приводу втраченого часу та коштів.

Зазвичай, виростити саджанці яблуні та інших плодових можна за два роки (за умови, що підщепу будете купляти, а не вирощувати самостійно). Весною першого року садиться підщепа, в кінці липня - першій половині серпня - проводиться окуліровка. Наступного року, слід здійснити ревізію прививок: якщо брунька є живою, то крона підщепи на рівні 1-1,5 см....

23 лютого 2019 року розпочав сезон обрізки плодових дерев. Попри всі прогнози синоптиків температура піднялась вище нуля, а отже, весна не за горами. Тому зволікати з обрізкою саду точно не варто.

Цього тижня отримав масу задоволення від знайомства і спілкування з новими любителями саду, роздаючи черенки для весняного щеплення.

Після обрізки своїх маточних дерев - 8-10 березня 2019 року зможу поділитися ще однією партією черенків.

Завершивши збір плодів, більшість людей починає спалювати опале листя, так і не розібравшись, а чи взагалі варто це робити.

Здавалося б взимку роботи у саду не має, то ж можна відпочити. Однак, як свідчить практика, насторожі потрібно бути завжди.

На відміну від Київщини в Тернопільській області шовковиця не є такою поширеною. Натрапити на шовковицю в присадибних ділянках, балках, полях чи лісосмугах досить важко. Тому для висадки у своєму саду привозив дикорослі саджанці з Києва, маючи намір згодом їх пощепити.

Хочете самостійно здійснити щеплення дерев і не знаєте з чого почати? Для початку спробуємо розібратися, які існують найпоширеніші методи щеплення, і коли доцільно застосовувати той чи інший метод.